Bss Blog | Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi Teknik Yardım Projesi (GETHAM) Kapsamında Hizmet Verdik.
324
post-template-default,single,single-post,postid-324,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi Teknik Yardım Projesi (GETHAM) Kapsamında Hizmet Verdik.

BSS olarak GETHAM Projesi’ne yönelik “İnkübasyon ve İş Geliştirme Uzmanı”, “Eğitim Koordinatörü” ve “İş Planı Uzmanı” olmak üzere 3 farklı pozisyonda , 151 iş günü üzerinden hizmet verdik.

BSS olarak GETHAM Projesi’ne yönelik “İnkübasyon ve İş Geliştirme Uzmanı”, “Eğitim Koordinatörü” ve “İş Planı Uzmanı” olmak üzere 3 farklı pozisyonda , 151 iş günü üzerinden hizmet verdik.

İnkübasyon  ve  İş Geliştirme Uzmanı pozisyonu altında; potansiyel girişimcilerin seçim değerlendirme kriterlerinin belirlenmesi, girişimcilere yönelik ihtiyaç analizi stratejisinin oluşturulması, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin belirlenmesi çalışmalarını tamamladık.

Eğitim Koordinatörü pozisyonu altında bölgedeki KOBİ’lere yönelik uygun eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının belirlenmesi, belirlenen eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin tanıtımının gerçekleştirilmesi, uygulanmasının sağlanması ve proje kapsamında raporlanmasının yapılması noktasında hizmet verdik.

İş Planı Uzmanı pozisyonu altında ise, GETHAM kurumsal planının ve stratejilerinin oluşturulması, merkez atında oluşturulacak birimlerin stratejilerinin belirlenmesi ve iş planlarının oluşturulması çalışmalarını tamamladık.

Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Program Otoritesi, KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü ve Gaziantep Ticaret Odası’nın Faydalanıcısı olduğu ve toplam bütçesi, 2.260.000 Avro olan Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi Teknik Destek Projesi ile bölgenin rekabet gücünün arttırılması, sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

Tasarım Merkezi ile birlikte başta Gaziantep olmak üzere bölgenin ilgili sektördeki KOBİ ve girişimcilerin tasarım kapasitelerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda proje, bölgesel olarak ortak değerleri öne çıkaracak ürün geliştirme ve süreç iyileştirme altyapısının güçlendirilmesini ve başta deri ürün imalatı, takı ve aksesuar ve elektronik devreler alanında uzmanlaşanlar olmak üzere projenin hedef gruplardan KOBİ ve girişimcilerin, farkındalık ve teknik kapasitelerinin arttırılmasını amaçlamaktadır.

Proje hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ariza
admin@bssblog.com