Bss Blog | Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi Kurulması Projesi İŞGEM Kapsamında Hizmet Verdik.
329
post-template-default,single,single-post,postid-329,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi Kurulması Projesi İŞGEM Kapsamında Hizmet Verdik.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Gümüşhane’de girişimcilik altyapısının güçlendirmesini  ve bölgenin sosyo-ekonomik seviyesinin arttırılmasını amaçlayan proje kapsamında, iş geliştirme merkezinin danışmanlık ve yeni hizmet geliştirme kılavuzlarının hazırlanmasında görev aldık.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Gümüşhane’de girişimcilik altyapısının güçlendirmesini  ve bölgenin sosyo-ekonomik seviyesinin arttırılmasını amaçlayan proje kapsamında, iş geliştirme merkezinin danışmanlık ve yeni hizmet geliştirme kılavuzlarının hazırlanmasında görev aldık.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali işbirliği ile finanse edilen, Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında yer alan 8 milyon Avro yatırım bütçeli Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesinin sözleşme makamı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde yer alan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’dür. Projenin faydalanıcısı Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) olup en üst düzeyde Gümüşhane Valisi  Sn.Okay Memiş tarafından temsil edilmektedir.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından yürütülen 8 milyon avroluk “Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi Projesi” hayata geçirildi.

18 ay sürecek proje ile Gümüşhane’deki girişimcilik altyapısını güçlendirerek ve Gümüşhane İŞGEM’de yer alacak işletmelerin teknik kapasitelerini artırarak Gümüşhane’nin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Gümüşhane İŞGEM Projesi inşaat, tedarik ve teknik destek proje bileşenlerinden oluşuyor.
İki bileşenden oluşan Teknik Destek projesi ile İŞGEM’in hizmet altyapısı geliştirilmesi ile İŞGEM ve kiracılarının teknik kapasitelerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Proje hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ariza
admin@bssblog.com