Bss Blog | SİVAS İŞGEM PROJESİ KAPSAMINDA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ.
352
post-template-default,single,single-post,postid-352,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

SİVAS İŞGEM PROJESİ KAPSAMINDA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ.

Sivas İşgem Projesi ile işbirliğimiz devam ediyor.

Sivas’ta, nitelikli bir girişimcilik kültürü yaratmak ve gelişme potansiyeli olan işletmeleri destekleyerek daha ileriye taşımak amacıyla uygulanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında 2017 yılında merkezin girişimcilere ve bölgede faaliyet göstermekte olan KOBİ’lere yönelik sağlayabileceği katma değerli hizmetlerin oluşturulması faaliyetlerini tamamlamıştık.

Bu yıl içerisinde de , BSS Ekibi olarak daha önce gerçekleştirdiğimiz çalışmaların devamı niteliğinde hizmet vermeye devam edeceğiz. İŞGEM’de yer alan firmalara eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetleri ile birlikte İŞGEM’de çalışacak personelin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda eğitim hizmeti sağlayacağız. 115 gün sürecek çalışmalarımıza bu ay içerisinde başladık.

İŞGEM Sivas, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde yer alan, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı liderliğinde Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Sivas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığında uygulanan Sivas İŞGEM İş Geliştirme Merkezi Projesi kapsamında kurulmuştur.

7 milyon Avro hibe ile tesis edilen İŞGEM Sivas, yerel işletmelere ve girişimcilere hizmet sunacaktır. Rekabet gücünü artırmak isteyen işletmeleri ve yeni bir iş fikri olan girişimcileri destekleyecek İŞGEM’in en önemli hedefleri, Sivas’ta nitelikli bir girişimcilik kültürü yaratmak ve gelişme potansiyeli olan işletmeleri destekleyerek daha ileriye taşımaktır.

İŞGEM, Sivas Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 21 bin m²’lik parselin 10 bin m²’lik kısmında kurulmuştur. Merkez, idari bina ile 35 adet 100 m²-400 m² arasında 4 farklı büyüklükte işlikten oluşmaktadır. İdari bina kısmında 150 kişilik bir konferans salonu, eğitim salonu, toplantı salonu, görüşme odaları, yönetim odaları ile lokanta bulunmaktadır.

Merkez; birbirini destekleyecek, birbiri ile işbirliği içinde çalışacak iki ayrı birimden oluşmaktadır,

  1. Kuluçka Merkezi (İnkübatör): Son bir yıl içinde kurulmuş işletmeler ve yenilikçi iş fikri olan girişimcilere hizmet verecektir. Kuluçka Merkezi 1.800 m² alanda hizmet sunacaktır.
  2. Gelişim Merkezi: Ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan, gelişme hedefi ve potansiyeli bulunan işletmelere hizmet verecektir. Gelişim merkezi 6.200m² alanda hizmet sunacaktır.

 

Proje hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ariza
admin@bssblog.com