Projeler

Bingöl İş Geliştirme Merkezinin Kurulması Projesi

By Aralık 25, 2018 Nisan 26th, 2019 No Comments

Proje Hakkında

Bingöl İŞGEM Projesi inşaat, müşavirlik, tedarik ve teknik destek proje bileşenlerinden oluşuyor. Projenin teknik bileşeni, mobilya, ahşap ve ahşap ürünleri ve tekstil gibi farklı sektörlerden KOBİ’lerin kullanımına yönelik 22 atölyeden oluşan ortak bir tesis olan Bingöl İŞGEM’de girişimciliği desteklemek, mevcut KOBİ’lerin rekabet gücünü arttırmak ve KOBİ’lere sektörel bilgi ve danışma hizmetleri sağlamaktır.

İnşaat  bileşeninde oluşturulan Tesiste bir yönetim binası ve soğuk hava depoları bulunmaktadır. Yeni tesisin içerdiği toplantı salonları, sergi salonu, bilişim tesisleri ve çok amaçlı konferans salonu gibi ortak kullanım hizmetleri sayesinde yerel işletmelerin altyapı sürdürülebilirliğine katkı sağlaması beklenmektedir.

Katkılarımız

Bingöl’deki girişimcilik altyapısını güçlendirmek için uygulanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında bölgedeki girişimciler ile birlikte iş planları üzerine çalıştık. Merkezin firmalarına yönelik mevcut durum analizi gerçekleştirerek, ihtiyaç ve beklentilere yönelik iş planlarını geliştirmeye yönelik danışmanlık hizmeti verdik.