Projeler

Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi Kurulması Projesi

By Aralık 25, 2018 Nisan 26th, 2019 No Comments

Proje Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali işbirliği ile finanse edilen, Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında yer alan 8 milyon Avro yatırım bütçeli Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesinin sözleşme makamı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde yer alan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’dür. Projenin faydalanıcısı Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı DOKA’dır.

Projenin amacı  Gümüşhane’deki girişimcilik altyapısını güçlendirerek ve Gümüşhane İŞGEM’de yer alacak işletmelerin teknik kapasitelerini arttırarak Gümüşhane’nin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmaktır.

İŞGEM bünyesinde ortak kullanım için açılmış bir eğitim salonuna ek olarak cevizli sucuk üretimi ve kurutulmuş meyve ürünleri paketleme ünitesi vardır. Paketleme ünitesi sayesinde ürünler daha uzun raf ömrü ile daha sağlıklı koşullarda saklanabilir. Girişimciler kendi markasını yaratma ve hem ulusal hem de uluslararası pazarda ürünleri için daha kolay müşteri bulma olanağına sahiptir. Düzenlenen seminerlerle Gümüşhane İŞGEM Projesi, KOBİ’lere ve bölgedeki girişimcilere yönelik iş geliştirme ve hibe desteği sunacak.

Katkılarımız

BSS olarak, Temmuz-Ağustos 2017’de Pazarlama, Danışmanlık Kılavuzu ve Yeni Hizmet Geliştirme Kılavuzunun hazırlanmasında çalıştık. Pazarlama Kılavuzu pazarlama ve iletişim araçlarını içermektedir. Danışman Kılavuzu, danışmanlık hizmetleri sunum sürecini ve metodolojisini, ihtiyaç tespiti metodolojisini, ilgili şablonları ve anlaşma örneklerin içermektedir. Ayrıca, Yeni Hizmet Geliştirme Kılavuzu ihtiyaç tespiti sürecini, ihtiyaç tespiti aracını, hizmet geliştirme sürecini, hizmet tasviri şablonunu ve hizmet fiyatlandırma araçlarını içermektedir.