Projeler

Orta Karadeniz Bölgesi Rekabet Gücünün Artırılması Projesi

By Aralık 25, 2018 Nisan 26th, 2019 No Comments

Proje Hakkında

Proje kapsamında Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat’ı kapsayan TR83 bölgesinde faaliyet gösteren bölgesel kalkınma ajansı OKA, Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde şirketlere fiziksel olarak yakın yeni bir hizmet binasına sahip olur. Böylece KOBİ’ler OKA hizmetlerinden daha kolay haberdar olabilecekler ve daha kolay yararlanabilecekler. “Yeşilırmak Havzasını Geliştirme” projesinin tamamlayıcısı olan “Stratejik İşbirliği Planı” ve “Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi”, bu proje çerçevesinde planlanmıştır. Ayrıca, projenin teknik destek planı kapsamında, eğitim ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla, OKA’nın hizmet kapasitesinin artırılması ve bölgesel bilgi teknolojisi altyapısının geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Projenin görünürlük ve tanıtım materyalleri için yeni bir web sitesi hazırlandı.

Ulusal ve uluslararası seminerler ve yatırım fuarları aracılığıyla yatırımcıların dikkatini bölgeye çekmek amaçlanmaktadır. OKA, personelinin yetkinliklerini geliştirerek ve daha nitelikli hizmetler sunarak, bölgedeki sürdürülebilir kalkınmaya destek vermeye devam etmektedir.

Katkılarımız

Şubat ve Mart 2016 arasında Samsun’da Orta Karadeniz Bölgesi’nin Rekabet Gücünü Artırılması Projesi’nin Teknik Yardım kısmında çalıştık. Bölgeyi iyi bildiğimiz için, hem hizmet hem de imalat sektörlerinde 100 önemli KOBİ’ye ve 20 önemli sivil toplum kuruluşuna ve önemli ekonomik aktörlere danışmanlık hizmeti verdik. 120 yüz yüze görüşme sonucu toplu bir analiz raporu hazırladık.

Leave a Reply