Projeler

Samsun Lojistik Merkezi Projesi

By Aralık 25, 2018 Nisan 26th, 2019 No Comments

Proje Hakkında

Projenin hedefi, Tekkeköy’de 163 dönümlük arazi üzerine inşa edilen merkez, tüm alternatif güzergâhların kesiştiği bölge ve bölgedeki şirketler için lojistik bir depo sağlayarak bölgedeki geniş bir coğrafyada rekabet gücünü arttırmaktır. Proje, girişimciler toptancılar, tüccarlar, zanaatkârlar ve KOBİ’ler de dâhil olmak üzere birçok işletmenin yararlanabilmesi için depolama, nakliye alanları, sosyal tesisler ve idari binalar sağlamaktadır. Proje kapsamında başta lojistik firmaları olmak üzere sanayiciler, toptancılar ve KOBİ’ler Lojistik Merkez’deki depolama tesislerini kiralayabilir, TIR park alanı, konteyner depolama alanı, yükleme boşaltma alanlarından hizmet almak suretiyle yararlanabilirler.

Lojistik sektörü, Samsun kentinin, Karadeniz bölgesinin ve ülkemizin  ekonomik ve sosyal kalkınmasında önemli yer tutmaktadır. Samsun Doğu Avrupa, Türkiye, Karadeniz ülkeleri,  Ortadoğu, Orta Asya ülkelerinde yaşayan yaklaşık 600 milyon insan için de ithalat ve ihracat kapısı olma potansiyelini taşımaktadır.

Katkılarımız

Bölgede lojistik hizmeti veren firmalara ve lojistik sektörüne yatırım yapacak yeni girişimcilere, nakliye, depolama, dağıtım ve intermodel taşımacılık imkanları sağlanmasının hedeflendiği proje kapsamında projenin iletişim ve pazarlama stratejisini gerçekleştirecek ekibin yönetilmesini noktasında hizmet sağladık.

Görünürlük ekibinin yönetiminden sorumlu olduğumuz bu projede, web tasarımcısı, medya muhabiri, IT Uzmanı ve proje ekibi arasında koordinasyon sağladık, iki dilli kurumsal web sitesinin tasarım, geliştirme ve uygulama hazırlığını yöneten hizmetler sunduk. SLM için Kurumsal Kimlik Kiti hazırladık, SLM web sitesinin içeriğinin hazırladık, proje için broşür ve medyanın hazırladık, tüm proje için iletişim kampanyalarının etkinliğini izledik ve çalışmalarımızı görünürlük ekibine düzenli olarak raporladık.