Projeler

SİVAS İŞGEM PROJESİ

By Aralık 25, 2018 Nisan 26th, 2019 No Comments

Proje Hakkında

İŞGEM Sivas, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde yer alan, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı liderliğinde Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Sivas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığında uygulanan Sivas İŞGEM İş Geliştirme Merkezi Projesi kapsamında kurulmuştur.

Rekabet gücünü artırmak isteyen işletmeleri ve yeni bir iş fikri olan girişimcileri destekleyecek olan İŞGEM’in en önemli hedefleri, Sivas’ta nitelikli bir girişimcilik kültürü yaratmak ve gelişme potansiyeli olan işletmeleri destekleyerek daha ileriye taşımaktır.

İŞGEM, Sivas Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 21 bin m²’lik parselin 10 bin m²’lik kısmında kurulmuştur. Merkez, idari bina ile 35 adet 100 m²-400 m² arasında 4 farklı büyüklükte işlikten oluşmaktadır. İdari bina kısmında 150 kişilik bir konferans salonu, eğitim salonu, toplantı salonu, görüşme odaları, yönetim odaları ile lokanta bulunmaktadır.

Katkılarımız

BSS Ekibi olarak 2017-2018 yıllarında, İŞGEM’de yer alan firmalara eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetleri ile birlikte İŞGEM’de çalışacak personelin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda eğitim organizasyonları gerçekleştirdik. İŞGEM firmalarının ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi için hedef pazar analizleri ile yurt dışı müşteri bulma ve operasyonlarının takipleri noktasında danışmanlık hizmetleri verdik. Proje boyunca toplam  155 gün çalıştık.